Co robić i czego nie robić dla pięknych rzęs i brwi

14/08/2021

Jak większość rzeczy w życiu, osiągnięcie zdrowych, pięknych rzęs i brwi wymaga trochę wysiłku. Od praktykowania właściwej pielęgnacji po stosowanie właściwych produktów i technik, wiele zależy od utrzymania zdrowych rzęs i brwi. Należy pamiętać, że nasze rzęsy mają cykle wzrostu, a ich wypadanie co kilka miesięcy jest całkowicie normalne. Jednak złe nawyki i niewłaściwa pielęgnacja mogą powodować uszkodzenia, łamliwość, a nawet przyspieszać wypadanie włosów.

Nie zapominajmy – Twoje rzęsy i brwi to coś więcej niż tylko baza pod tusz czy kredkę do brwi. Pomagają one chronić delikatne okolice oczu przed brudem i kurzem oraz pomagają chronić oczy, tworząc osłonę trzymającą z daleka niebezpieczne zanieczyszczenia. Dlatego zdrowie rzęs i brwi to nie tylko wygląd – jest ono ważne dla ogólnej kondycji okolic oczu.

Na szczęście praktykowanie tych 5 nakazów i zakazów może pomóc w uzyskaniu i utrzymaniu wspaniałych, zdrowych rzęs i brwi, których wszyscy pożądamy.

1. Unikaj regularnego noszenia wodoodpornego makijażu

Wodoodporny makijaż ma swój czas i miejsce (np. śluby i wakacje), ale należy go unikać na co dzień, ze względu na trudność jego usunięcia. Proces usuwania często wymaga szarpania, ciągnięcie i pocierania, co jest niezwykle szkodliwe dla rzęs/brwi, oraz po czym ciężko im dojść do siebie. Do codziennego makijażu zawsze zalecamy stosowanie formuł, które są odporne na wodę i pozostają na miejscu, ale gdy tego potrzebujesz, możesz łatwo je usunąć.

Kup nasze formuły odporne na wodę.

2. Chodzenie spać bez dokładnego usuwania makijażu

Wiemy, wiemy – słyszałaś to już wcześniej, ale to dlatego, że to prawda; tego naprawdę nie wypada robić! Nie tylko szkodzi to zdrowiu twoich rzęs i brwi, ale może prowadzić do jeszcze gorszych sytuacji, takich jak stany zapalne i infekcje. Nawet jeśli nie możesz w pełni zaangażować się w rutynową pielęgnację skóry, zawsze pamiętaj o zmyciu makijażu zanim się położysz. Stworzyliśmy Micellar Water LashWash, która makijaż kilkoma ruchami i nie trzeba jej spłukiwać. Można ją również bezpiecznie stosować przy przedłużanych rzęsach. Zasadniczo pozbywa Cię wszystkich wymówek co do nie mycia twarzy!

Kup naszą Micellar Water Lash Wash

3. Podkręcanie rzęs po nałożeniu makijażu

Zalotki są wspaniałe, ale zawsze powinny być używane prawidłowo – przed nałożeniem tuszu i nie za blisko linii rzęs. Stosowany po nałożeniu maskary może powodować sklejanie się, łamanie lub odrywanie rzęs zanim będą gotowe, a nikt nie lubi łysiny na linii rzęs!

Kup naszą zalotkę

4. Przedłużanie rzęs, lifting i laminacja brwi

Natychmiastowe rezultaty, jakie uzyskasz dzięki przedłużeniom, liftingom i laminowaniu, są niezaprzeczalne, tak samo jak częste uszkodzenia które mogą powodować. Niestety zabiegi te mogą naruszać integralność rzęs i brwi. Polecamy zachować je na specjalne okazje, a jeśli naprawdę musisz z nich korzystać, koniecznie użyj odżywki do rzęs lub brwi, aby Twoje naturalne rzęsy i brwi były mocne i zdrowe.

Kup nasze odżywki do rzęs i brwi

5. Nie używasz odżywki do rzęs lub brwi?

Chodzi o to, że nawet jeśli Twoje rzęsy i brwi są w dobrej formie, dlaczego nie chcesz, aby były w jeszcze lepszej?! Dodanie odżywki do rzęs lub brwi, takiej jak RevitaLash® Advanced i RevitaBrow® Advanced, do codziennej rutyny zajmuje tylko kilka sekund i daje wspaniałe rezultaty dla Twoich naturalnych rzęs i brwi: będą silniejsze, zdrowsze, piękniejsze i gotowe wytrzymać dni, kiedy zapomnisz umyć twarz.

Gotowa na piękne rzęsy i brwi? Kup nasze produkty

Zapraszamy do naszych klinik i gabinetów – zobacz pełną listę