4 produkty kosmetyczne, które należy przechowywać w lodówce

20/10/2021

Słyszałeś/aś kiedyś o lodówce kosmetycznej? Cóż, nadszedł czas, aby włączyć ten termin do swojego słownika. Lodówki kosmetyczne to zasadniczo minilodówki, które umożliwiają przechowywanie produktów kosmetycznych w kontrolowanych warunkach. 

Dzięki temu uzyskujemy dłuższą trwałość produktu i zwiększoną skuteczność preparatów.

Z biegiem lat lodówki kosmetyczne stały się niezwykle popularne w Korei i powoli nabierają rozpędu na całym świecie, również w Polsce.

Czy przyjdzie dzień w którym będzie trzeba kupić kolejny sprzęt do domu? Niekoniecznie. 

Przecież nie musisz przechowywać całej linii produktów do pielęgnacji skóry w lodówce, w rzeczywistości jest tylko garstka produktów, które czepią korzyści z niższej temperatury – czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Maski w płachcie

Maski w płachcie sprawiają, że czujemy się cudownie niezależnie od temperatury, ale przechowywanie ich w lodówce kosmetycznej przenosi je na wyższy poziom. Po dniu spędzonym na plaży lub intensywnym treningu, nie ma lepszego uczucia niż relaks z zimną maską w płachcie.

Mgiełki do twarzy

Nie ma nic bardziej odświeżającego niż chłodna mgiełka do twarzy w upalny, wilgotny dzień. Uwielbiamy różane mgiełki do twarzy ze względu na ich kojące właściwości i odświeżający zapach.

Krem pod oczy

Rzeczy takie jak zbyt duża ilość soli czy zły sen mogą często powodować opuchliznę oczu, szczególnie z samego rana. Obrzęki możesz zwalczyć kremem pod oczy prosto z lodówki kosmetycznej – temperatura pomoże w zwężeniu naczyń krwionośnych , co sprawi, że zmniejszy się przepływ płynu do okolic oczu. Efekt? Spokojna, ukojona skóra, bez obrzęków.

Narzędzia do pielęgnacji skóry

Jadeitowe wałki, rollery do twarzy i ujędrniające różdżki – lodówki kosmetyczne zostały dla nich stworzone. Tylko przechowywanie w niższych temperaturach tych produktów pomaga w  zmniejszaniu opuchlizny, dając też niesamowite uczucie!

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Każdy produkt, który nie zawiera konserwantów, powinien być przechowywany w lodówce, by chronić go przed bakteriami i przedłużyć jego okres trwałości.

Ciągłe zmiany temperatur mogą niekorzystnie wpływać na składniki produktu – pamiętaj o powrotnym włożeniu produktu do lodówki po jego użyciu.

Wszystkie kosmetyki na bazie oleju, zwłaszcza produkty zawierające olej kokosowy, powinny pozostać w temperaturze pokojowej.

Gotowy do zapełnienia lodówki kosmetycznej?
Zapraszamy do naszych autoryzowanych klinik i gabinetów oraz do sklepu na www.revitalash.pl